مجازی سازی سرور

مجازی سازی

بازدهی بهینه سازی مصرف انرژی
بهره وری با تخصیص منابع اشتراکی
امنیت سیستم ها وکاهش پیچیدگی عملیاتی

مدیریت شبکه وافزایش انعطاف پذیری

امروزه مجازی سازی سرور و یا دیتا سنتر به جزء جدایی ناپذیر اکثر دیتا سنترهای بزرگ تبدیل شده است. دلیل این امر را می توان امکاناتی دانست که مجازی سازی سرور در اختیار مدیران ای تی قرار می دهد. از طرف دیگر مجازی سازی سرور با افزایش بهره وری در استفاده از منابع سخت افزاری در بحث کاهش هزینه ها نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مزایا

کاهش هزینه های خرید سخت افزار

 افزایش بهره وری با تخصیص منابع اشتراکی

افزایش بازدهی و بهینه سازی مصرف انرژی

صرفه جویی در فضای استقرار سرویس دهنده ها

بهینه سازی مدیریت شبکه و افزایش انعطاف پذیری

افزایش توان عملیاتی ،ظرفیت شبکه و حفظ تداوم کار

مرمت و ترمیم و باز نشانی سیستم ها به هنگام بروز خرابی

افزایش اطمینان و امنیت سیستم ها و کاهش پیچیدگی عملیاتی

 

مجازی سازی سرور

 

مجازی سازی سرور با محصول VMware ESxi:

مجازی سازی سرور روشی برای نصب و اجرای همزمان و مستقل چندین سیستم عامل در یک سرور سخت افزاری است. تعداد ماشین های مجازی قابل نصب روی یک سرور بستگی به منابع سرور اصلی یا همان سخت افزارمان دارد. مجازی سازی قابل استفاده برای تمامی سازمان ها و شرکت ها می باشد. این مکانیزم علاوه بر صرفه جویی انرژی ، افزایش بهره وری از سخت افزار، کاهش دمای مراکز داده و استفاده بهتر از فضای دیتا سنترها را نیز در پی خواهد داشت.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که مدیران فناوری اطلاعات با آن روبرو هستند، تعداد بیش از اندازه سخت افزارهای سرویس دهنده تک کاره است. مهمترین علت برای افزایش تعداد چنین سخت افزاهایی ناسازگاری برنامه های کاربردی است که بر روی سرورهای مختلف اجرا می شوند که در این نتیجه آن مدیران سیستم ترجیح می دهند که برنامه های کاربردی را بر روی سرورهای مجزا اجرا کنند. تکنولوژی مجازی ساز VMware ESxi می تواند در جداسازی سرورهای مختلف که برنامه های مختلفی را سرویس دهی می کنند، کمک فراوانی بنماید.

مجازی سازی VMware

 

مزایای VMware Esxi 

استفاده بهینه از منابع سخت افزاری سازمان و بالا بردن بهره وری

تجمیع سرویس های سازمان در یک یا چند سرور که باعث ایجاد مدیریت متمرکز و امنیت بالا می شود

تسریع در پیاده سازی سررویس های مختلف

پشتیبانی از سیستم ها و سرویس های قدیمی موجود در سازمان

یکپارچه سازی منابع سخت افزاری سازمان

ایجاد محیط های تست و گسترش سیستم ها بدون ایجاد وقفه و بدون داشتن ریسک

پایین آمدن هزینه های نگهداری و نیروی انسانی

ارائه ماشین های مجازی به جای ماشین های فیزیکی و اجرای سیستم عامل های مختلف روی یک هاست فیزیکی

دسترس پذیری بالا

بالا بودن ضریب امنیتی ماشینهای مجازی

مجازی سازی سرور با محصول Citrix XenServer

XenServer کار انتقال داده ها به صورت آنلاین و متمرکز سازی مدیریت سرورها را بدون هیچ گونه هزینه ای انجام می دهد. XenServer یک راهکار مجازی سازی قدرتمند و باز است که اساسا به منظور کاهش هزینه های دیتا سنتر با تبدیل محیط پیچیده و استاتیک به محیط پویاتر می باشد.

مجازی سازی سرور

 

مجازی سازی سرور با محصول Microsoft Hyper-V

 Microsoft Hyper-V فناوری مجازی سازی شرکت ماکروسافت است که بر اساس آن با تعریف ماشین های مجازی این امکان فراهم می شود تا سیستم عامل های مختلف به طور همزمان بر روی یک رایانه اجرا شوند. این فناوری که Hypervisor نامیده می شود حاوی تکنولوژی مجازی سازی برای نسخه سرور است و بروز رسانی عمده ای در ویندوز سرور ماکروسافت محسوب می گردد. این مجازی ساز کاملا مناسب مجازی سازی ویندوز سرورهای ماکروسافت می باشد.

مجازی سازی سرور

 

شرکت مهندسی هاسکونت (دانش و بهینه ساخت بشر) با داشتن سال ها تجربه و نیروی متخصص، کارآمد و آکادمیک مفتخر است تا بتواند خدمات خود را در این حوزه به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.